Parimat laenuandjat

Kõik, mida pead teadma laenudest

Mõnikord võib juhtuda, et teatud olukordades elus või teatud eesmärkide saavutamisel võib laen olla kõige parem lahendus. Näiteks võid alustada uut töökohta kuid tööle saamiseks on vaja osta uus auto.

Või siis tuleb ette, et pead tegema järsku vannitoa remondi või ostma lennupiletid, et külastada haigestunud sugulast.

Elus tuleb ette nii mõndagi, ning alati pole võimalik näha ette teatud olukordi, et säästa ettenägelikult suurte väljaminekute jaoks. Sellisel juhul võivad laenud olla kõige parem variant olukorra lahendamiseks ning eesmärkide saavutamiseks.

laenud sularahasKuigi vanem põlvkond on alati laenu-teemat tauninud, siis tegelikult pole tegu millegi hirmuväärsega, ning laenu võtmine ja selle tagasi maksmine on muutunud üsna populaarseks ja mugavaks lahenduseks väga paljudele.

Erinevad laenud sobivalt vajadusele ja tingimustele

Tänapäeval on võimalik võtta erinevaid laene vastavalt vajadusele ja isiklikele finants tingimustele.

Kui vanasti oli ainukeseks ametlikuks variandiks külastada panka, kus kliendi saatus sõltus panga otsusest, siis tänapäeval on võimalik palju erinevaid meetode, et võtta ametlikul viisil laenu kuid palju paindlikemal tingimustel kui klassikaline pangalaen.

eraisikultNäiteks on saadaval palju ametlikke kodulehti ja pakkujaid, mis viivad kokku inimesed, kes pakuvad laenu nendega, kes otsivad laenu. Tänu teenuste pakkujatele, on mõlemal poolel alati kindlus, et nende raha on turvaliselt kaitstud ja mõlemad pooled jälgivad kokkulepitud tingimusi.

Inimeselt inimesele laenud ja laenud sularahas on variandid, mis võivad pakkuda palju paremaid intressmääre ja inimlikumaid tingimusi kui muud tüüpi laenud.

Eraisikult laen tähendab, et laenu võtja ja laenu andja saavad leppida kokku laenutingimused omavahel, ning sageli pole seda tüüpi laenude võtmisel vaja esitada palgatõendeid. Samuti sobib laen eraisikult neile, kellel on olnud minevikus maksehäireid.

laenud maksehairegaEraisikutelt võetud laenude summad võivd ulatuda alates €500 kuni €20,000 väärtuses sularaha laenudeni. Samuti on eraisikult laenud sageli palju kiirema otsuse protsessiga, mis tähendab, et laenu taotleja saab vastuse väga kiiresti ja eduka avalduse puhul tehakse ülekanne kiirelt otse pangakontole.

Vastupidiselt pankadele, pakub eraisikult laenu võtmine võimalust maksta laen enneaegselt tagasi täiesti tasuta ning ilma lisakuludeta panga poolt.

Mis erinevus on tagatisega laenul ja tagatiseta laenul?

Sageli tekib laenu peale mõtlemisel küsimus, milline laenutüüp sobib Sulle kõige paremini. Kõige suurem erinevus laenude vahel on tagatisega laenud ja tagatiseta laenud.

Tagatiseta laenud on laenud, millele ei seata tagatise olemasolu tingimust. Kui võtta laen ilma tagatiseta, siis jääb laenu võtjale kohustus maksta laen tagasi koos laenuintressi ja laenuviivisega.

Tagatisega laenude puhul tuleb laenu saamiseks esitada laenuandjale laenutaotlus koos vajalike dokumentidega nagu näiteks isikut tõestav dokument, panga väljavõte jne.

laen auto tagatiselTagatisega laenu puhul on laenu tagatiseks vara või kellegi varalised õigused. Näiteks kuulub tagatisega laenude hulka laen auto tagatisel, kinnisvaralaen (ehk hüpoteeklaen), käenduslaen, järelmaksuga laen (näiteks laen televiisori omandamiseks, kus televiisor on tagatiseks kuni järelmaks on täies summas makstud).

Kuna tagatiseta laenu võtmisel ei ole vaja saada kinnisvara hindamist või täita juriidilisi toiminguid tagatise seadistamiseks, siis tähendab see, et tagatiseta laenud võivad olla kiirem variant neile, kellel on vaja kiiresti sularahalaenu.

Kuid tagatiseta laenud on sageli palju kõrgema intressimääraga, mis tähendab, et kogu summa, mida on vaja tagasi maksta, võib olla palju suurem kui vajalik summa, mida laenatakse.

Seega tuleks hoolikalt üle kaaluda mõlema laenutüübi eelised ja puudused, ning mõelda milline variant sobib Sinu olukorras kõige paremini.

Mis on erinevate laenutüüpide eelised ja puudused?

Laenu peale mõtlemisel tuleks järgi uurida, milline variant sobib Sulle kõige paremini. Kõigepealt tuleks teha kindlaks, kui kiiresti on laenu vaja kätte saada, sest kiirlaenud on tavaliselt mugavamad kuid kõrgema intressiga.

Kui laenu saamisega pole väga kiire, siis võib olla parem uurida tagatisega laene ning eraisikult laene, mis pakuvad paremaid laenutingimusi ja tagasi makstud summa on kokkuvõttes väiksem.

tagatiseta laenSamuti peaks laenu võtmisel planeerima ette oma finantsid, et vältida laenumaksetega viivitamist, mis võib tuua kaasa rohkem probleeme.

Logo